Solution of task 13.1.24 from the collection of Kepe OE
Sold 10
The sale of this product is suspended.
Secure deal
Instant delivery
Product description
13.1.24
A material point of mass m = 22 kg moves along a circle of radius R = 10 m according to the equation s = 0,3t2. Determine the modulus of the resultant forces acting on the point at time t = 5 s. (Answer 23.8)
A material point of mass m = 22 kg moves along a circle of radius R = 10 m according to the equation s = 0,3t2. Determine the modulus of the resultant forces acting on the point at time t = 5 s. (Answer 23.8)
Main features
- Content type File
- Content description 29,87 kB
- Updated on the site 31.05.2017
Reviews
No reviews yet
The sale of this product is suspended.
Secure deal
Instant delivery
0.04 $ gift card for a positive review
0.04 $ gift card for a positive review